www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Italové rozhodli o postupu do čtvrtfinále hned v první třetině

17.06.2009 | Michal Miškovský

Především díky výborně zvládnuté první třetině, v níž nastříleli čtyři góly, se hokejbalisté Itálie radují z postupu mezi osm nejlepších. Tým z Apeninského poloostrova sice kontroloval hru i ve zbývajících dvou částech hry, ale v nich už se trefil “pouze“ dvakrát. Čestný úspěch Finů obstaral ve 21. minutě Mäenalanen.

 
 
 
Zápas č. 26   •   abQ   •   st 17.6.2009   •   15:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Itálie 6:1Finsko
(4:0, 1:1, 1:0)
Pellicori (Venier) - Conte, Contento, Mittone, Palermo, Scarlato, Verreli - Defina, Divizo, Ferlisi, Fiaconni, Giummarra, Miceli, Tomasicchio, Ventullo, Vero, Peragine, Giordano, Andreacchi. Niemi (Salo) - Selin, Nieminen, Palomäki, Harri Mäenalanen, Tourunen, Mäkinen, Koskinen - Ylämäki, Henri Mäenalanen, Kuntsi, Skyttä, Hedman, Vuorenmaa, Nurmikolu, Luukkanen, Ruismäki, Kuusela, Koskela, Viitanen.
Branky a asistence: 1. Andreacchi (Verelli, Miceli), 3. Miceli (Andreacchi), 7. Fiaconni (Tomasicchio, Palermo), 7. Vero (Defina, Ventullo), 27. Palermo (Vero, Peragine), 37. Conte (Andreacchi) - 21. Mäenalanen (Kousela)
Střely: 19:12 (7:4, 5:4, 7:4). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Štípek (CZE), Mintz. Diváků: 175.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

O tom, kdo bude hře udávat tempo, bylo od samého úvodu zcela jasné. Vždyť hned první akci Italů ve dvaadvacáté vteřině zakončil gólem Andreacchi a ve třetí minutě přidal druhý gól Miceli. „Bavili jsme se před zápasem se spoluhráči, že se nesmíme bát střílet. Bylo super, že nám to tam spadlo hned na začátku,“ řekl útočník Franco Andreacchi, jenž otevřel skóre a nakonec byl vyhlášen nejlepším hráčem Itálie.

Svěřenci trenéra Chiomy i nadále svého soupeře válcovali, o čemž svědčí další dvě trefy v rozmezí 46 vteřin v sedmé minutě. Trefili se Fiaconni a Vero.

Finové se dočkali snížení ve 21. minutě, v niž využil přesilovku střelou od modré Koskela. I přesto však končila prostřední patnáctiminutovka čtyřgólovým rozdílem. O pět minut později se totiž podobně prosadil rovněž v početní výhodě Ital Palermo. V závěrečné třetině už jen upravil na konečných 6:1 Conte.

Autor: Michal Miškovský

Ohlasy

Lino Chioma (trenér Itálie): „Hráli jsme proti o třídu horšímu týmu, takže jsme byli favorité a museli jsme vyhrát. Projevilo se, že jsme mnohem zkušenějším týmem. Podařilo se nám vyhrát a zítra hrajeme proti Indii, což bude o něčem jiném. Musíme si zachovat disciplínu a dobře se připravit na toto utkání.“

Panu Hämäläinen (trenér Finska): „Soupeř byl na nás od začátku velice dobře připravený, brzy se dostal do vedení a po první třetině bylo vlastně po celém utkání.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies