www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Řecko proti Slovensku nemělo šanci

17.06.2009 | Petr Košatka

Hokejbalisté Slovenska si po úterní prohře s českým výběrem spravili chuť proti týmu Řecka. Nejvýrazněji se svěřenci trenéra Toroka brankově vyjádřili ve druhé patnáctiminutovce, kdy postupně nastříleli do řecké branky šest gólů. Úterního soupeře české reprezentace tak čeká čtvrtfinále, které začíná ve čtvrtek.

 
 
 
Zápas č. 28   •   abQ   •   st 17.6.2009   •   17:30   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Slovensko 10:1Řecko
(2:0, 6:0, 2:1)
Petrík (22. Jurošek) - Giba, Minarík, Kapánek, Filip, Danko, Haring, Blahut, Varga - Kanich, Škvaridlo, Hrivnák, Pobeha, Slovák, Lajčiak, Tóth, Rímsky, Románek, Polák, Ladiver, Svitana.Moshonas (19. Liosis) - Govas, Vassilakos, Bolanakis, Maleganeas, Vassilakis, Sotirakos, Kontistis, Trohatos - Bozinakis, Koutsogiannopoulos, Kipopoulos, Papastergiou, Bovoletis, Stavrianos, Voulomanos, Kourousis, Trougakos, Kamisis, Tsakalos, Zervoudakis
Branky a asistence: 6. Filip (Tóth), 7. Škvaridlo (Svitana, Minárik), 18. Kanich (Haring), 18. Lajčiak (Danko, Pobeha), 22. Slovák (Pobeha, Danko), 23. Rímsky (Polák, Kanich), 29. Lajčiak, 30. Hrivnák (Škvaridlo), 41. Škvaridlo (Hrivnák), 43. Danko (Tóth) - 40. Kourousis (Bolanakis, Tsakalos)
Střely: 33:10 (7:1, 15:6, 11:3). Vyloučení: 2:8, navíc Škvaridlo, Ladiver (SVK) a Kamisis (GRE) - 10.. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Gareis, Marco.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Slovensko mělo velmi aktivní vstup do utkání a Řekové tak byli od prvních vteřin zatlačeni před svou brankou. Okupace Moshonasovy branky nakonec vyústilo v první branku – Tóth našel zpoza branky Richarda Filipa, který usměrnil svůj pokus bez přípravy k levé tyčce řecké branky. V sedmé minutě udeřil výběr trenéra Toroka podruhé. Střelu Kapánka odrazil řecký gólman Moshonas přímo na hůl Tomáše Škvaridla, pro kterého už nebylo složité podravil míček do branky soupeře. A pro Řecko mohlo být v první třetině ještě hůř, když Gibova dělovka trefila horní tyč Moshonasovy klece.

Začátek prostřední fáze utkání přinesl další změny na výsledku. Nejprve tečoval puk za Moshonasova záda Kanich, o čtyřiatřicet vteřin později pak zblízka řeckého gólmana překonal Lajčiák. Brankář Moshonas po čtvertém obdrženém gólu přenechal místo v brance náhradníku Liosisovi. Ani tato změna ale nevedla k zastavení slovenské produktivity. Slováci totiž předvedli rychlou kombinaci, na kterou řecká obrana nedokázala reágovat – Danko našel na levém kruhu Pobehu, ten z první přenesl hru na druhou stranu a Slovák zakončoval do odkryté branky. Řecká branka se stala magnetem na góly. Z dorážky se přesně trefil Rímsky, dále pěkně vypadající akcí přidal sedmou branku Lajčiak a krátce před přestávkou využil souhry Hrivnák.

Do třetí části tak vstupovali hráči Slovenska s osmibrankovým náskokem a o hladkém vítězství Torokova týmu nebylo pochyb. Pod tímto dojmem vstoupili hráči Slovenska do závěrečné třetiny ležérněji a první branka Řecka byla na světě. Bolanakis dobrou přihrávkou zpoza branky vybídl do šance Kourousise, jenž přesnou střelou k tyčce rozvlnil síťku za Juroškem poprvé. Na tento gól Slovensko poměrně rychle reagovalo a v přečíslení vstřelil devátou branku svého týmu Škvaridlo. Následná dvojnásobná přesilovka vynesla závar před řeckou brankou, který vygradoval v desátou branku slovenského týmu, o kterou se postaral Danko. Další změny stavu se již nekonaly, a Slovensko tak s přehledem porazilo Řecko 10:1.

Autor: Petr Košatka

Ohlasy

Roman Torok (trenér Slovenska): „Samozřejmě jsme se na tento zápas připravovali, protože jsme nechtěli, aby Slovensko sestoupilo z hlavní skupiny. Důležité bylo, že jsme dali dva góly v první třetině, které odstartovaly vlnu dalších branek. Doufám, že v sobě najdeme dostatek sil na zítřejší čtvrtfinálové utkání s Portugalskem.“
Alkiviadis Zisidis (trenér Řecka): „Slovensko má opravdu velmi silný tým, my jsme byli proti našemu soupeři pomalejší. Je to škoda, ale Slováci vyhráli naprosto zaslouženě. Nyní nás ale ještě čeká boj o umístění, tak se na to musíme připravit tak, aby náš výkon byl lepší.“
Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies