www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Británie opět prohrála, tentokrát jí osm branek uštědřil Hong Kong

18.06.2009 | Petr Košatka

Hokejisté Hong Kongu zvládli utkání s Velkou Británii skvěle a přesvědčivě svého soupeře porazili 8:2. Tak jako v posledních utkáních, také tentokrát Británie takřka od první minuty doháněla soupeřův náskok. Pro Brity to byl první zápas, kdy dokázali vstřelit více než jednu branku. Luie totiž překonal Ashfield a Chohan. Druhý jmenovaný byl za Velkou Británii jmenován nejlepším hráčem zápasu, se stejným oceněním odešel také hráč Hong Kongu Stark.

 
 
 
Zápas č. 29   •   bQF   •   čt 18.6.2009   •   10:00   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Velká Británie 2:8Hong Kong
(1:5, 1:0, 0:3)
Archer (15. Arnett) - Chahal, Clayton, Snowdon, Wood, Chohan, Cree, Dhillon, Elmes, Morrison, Morton, Porubsky, Svoboda, Ashfield. Lui - Tkachyk, Davidson, Aldridge, Kuzma, Langille, Judas, Champion, Devoiz, Prohaska, Foster, DeMelo, Tessaro, Mullally, Stark, Wall, Winia, Brennan, Chan, Wong, Nardella.
Branky a asistence: 13. Ashfield (Chohan, Clayton), 18. Chohan (Morrison) - 1. Stark, 5. Wong (Stark), 10. Wall (Tessaro, Foster)), 13. Brennan (Wall, Foster), 15. Foster (Brennan), 34. Stark (Langille, Wong), 41. Tessaro (Foster), 43. Stark (Wong, Winia).
Střely: 33:27 (12:10, 15:8, 6:9). Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jamnig, Sakkas. Diváků: 52.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Utkání mezi Británií a Hong Kongem přineslo svou první změnu po sedmadvaceti vteřinách, když se ranou k pravé tyčce prosadil útočník Stark. Britové se snažili jednobrankový náskok soupeře rychle odvrátit, pozorný brankář Lui ale dokázal v důležitých chvílích podržet svůj tým. Z první přesilovky Hong Kongu padl druhý gól zápasu. Wongova střela od modré nedala Archerovi sebemenší šanci. Odevzdaný výkon Britů přinášel do Archerovy branky jeden gól za druhých a z dorážky nejprve zvýšil na 0:3 Wall, o dvě minuty později švihem rozvlnil sítě Brennan. Svou první trefu však v úvodní části zaznamenala také Británie. Ashfield se individuální akcí dostal až před Luie a ranou k tyči snížil. Požehnatý počet gólů se těsně před koncem první části ještě navýšil, když od modré čáry prostřelil Archera Foster.

Po jednoznačné hře tak měli hráči Hong Kongu před druhou třetinou čtyřbrankový náskok. Ten Britové poupravili v osmnácté minutě. Obránce Chohan napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Velká Británie vycítila snad poprvé na šampionátu šanci a před brankou soupeře se dobrou minutu usadila. Ani Woodova, ani Morrisonova střela si ale nenašly cestu do Luiovy branky.

Ve čtvrté minutě posledního dějství se opět měnilo skóre. Starkova dělovka od modré nedala náhradnímu gólmanovi Arnettovi sebemenší šanci a Hong Kong opět vedl o čtyři branky. Ve vyrovnaném třetím dějství se poté hrálo dlouho bez branek, teprve v jedenačtyřicáté minutě se v závaru před brankou Británie nejlépe zorientoval Tessaro a další branka Hong Kongu byla na světě. Osmé branky Hong Kongu se hubený počet diváku dočkal o dvě minuty později. Winia přenesl z kruhu míček na Starka a ten přesným švihem pod horní tyčku opět měnil skóre. „Zúročili jsme to, na co jsme se připravili doma v Kong Kongu. Je to pro nás důležité vítězství,“ domnívá se hráč Hong Kongu Robert Judas.

Autor: Petr Košatka

Ohlasy

Carl Wood (trenér Velké Británie): „Doufali jsme, že vyhrajeme, takže jsme zklamaní. Hráli jsme velice složitě a bohuužel jsme nedali příliš mnoho branek. Byli jsme unavení, snad ještě najdeme síly na zítřek.“

John Harper (trenér Hong Kongu): „Rozhodně jsme věděli, že Británie nebude jednoduchý soupeř. Konečný výsledek nám ale velmi lichotí.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies