www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Slováci těsně přešli přes Portugalsko a zahrají si o medaile

18.06.2009 | Tomáš Pavlíček

Slovenští hokejbalisté v důležitém čtvrtfinálovém střetnutí zapomněli na své špatné výkony ze skupiny a poměrem 3:1 zdolali nebezpečné Porgutalce. V souboji dvou velmi rychlých a technicky zdatných mužstev si vytvořili více šancí než soupeř a nakonec si podařenou třetí třetinou pojistili postup do semifinále. Tam je bude čekat vítěz souboje Česká republika – Bermudy.

 
 
 
Zápas č. 30   •   aQF   •   čt 18.6.2009   •   12:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Portugalsko 1:3Slovensko
(0:1, 1:0, 0:2)
Medeiros - Vitoria, Do Couto, Aragao, Cabral, Ferreira V., Creador, Cardoso - Monteiro, Duarte, Azevedo, Da Silva, Perreira, Da Costa, Ferreira C., Fernandes, Silveira, Pacheco, Correia.Petrík - Giba, Minarík, Kapánek, Filip, Danko, Haring, Blahut - Varga, Kanich, Škvaridlo, Hrivnák, Pobeha, Lajčiak, Tóth, Rímsky, Románek, Polák, Ladiver, Svitana, Cvik.
Branky a asistence: 28. Creador (Monteiro, Pacheco) - 7. Rímský (Polák), 32. Hrivnák, 36. Kapánek (Tóth).
Střely: 16:24 (6:10, 4:7, 6:7). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Grewall, Woods. .
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Na turnaji zatím poměrně nevýrazní Slovácí náletli do hnízda svého soka s velkým nasazením a už po sedmi minutách vedli. Do růžku Medeirosovy branky namířil svou ránu Ján Rímsky . Portugalci se ovšem rychle vzpamatovali a čile bojovali o vyrovnání. Výbornou možnost sebral Perreirovi brankář Petrík, Cardoso poté poslal svůj pokus pouze do tyče.

Jihoevropané se ke gólu dopracovali až ve druhém dějství, to když Chris Creador svým švihem od modré čáry využil přesilovou hru. Vyrovnaný a také pohledný zápas vyvrcholil ve třetí třetině rozhodujícím úderem slovenských hokejbalistů. Michal Hrivnák se po šňůře náhodných odrazů dostal k míčku a po úprku obraně překonal gólmana nádhernou kličkou.

„Věděli jsme, že celkově máme lepší kádr. Zaměřili jsme se tak na hlídání jejich nejlepších hráčů, a to se nám vyplatilo. Dokázali skórovat pouze z přesilovky,“ prozradil autor vítězné branky.

Odpor sluncem ošlehaných mužů pak po dalších čtyřech minutách zlomil střelou od modré čáry Tibor Kapánek, jehož pokus nešťastně prozklouzl portugalskému brankáři mezi betony.

Jestliže tak Češi v podvečerním duelu proti Bermudám uspějí, utkají se o finále právě se svým východním sousedem. „Na Čechy si věříme. Víme, že to bude podobný zápas jako ve skupině. Rozhodne hlavně první gól a individuální chyby,“ předpověděl útočník Hrivnák.

Autor: Tomáš Pavlíček

Ohlasy

Roman Torok (trenér Slovenska): Dobře jsme vstoupili do třetiny a dokázali jsme se vyvarovat faulů, kterých jsme se v minulých zápasech často doupouštěli. Myslím, že jsme dnes všechny přesvědčili, že náš rychlý, technický hokejbal může slavit úspěch. V utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme zvítězili.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies