www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Zklamaní Švýcaři ukořistili první výhru, porazili Kajmanské ostrovy

18.06.2009 | Tomáš Pavlíček

První výhry na šampionátu se dočkala i reprezentace Švýcarska, která po včerejší prohře s USA sestoupila do nižší divize. Ve čtvrfinále B-poolu se jí i přes tradičně bídnou koncovku podařilo udolat Kajmanské ostrovy. Ty sice vstoupily do utkání překvapivě lépe, ovšem Švýcarům se podařilo využít dvě přesilové hry, a zvrátit tak duel na svou stranu.

 
 
 
Zápas č. 33   •   bQF   •   čt 18.6.2009   •   15:00   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Švýcarsko 3:1Kajmanské ostrovy
(2:1, 0:0, 1:0)
Mäder - Bossard, Faina, Fuchs, Hedinger, Hefti, Muchagato, Ramseier, Rindlisbacher - Aegerter, Beiersdorfer, Duc, Meier, Strahler, Métroz, Reber, Rothlisberger, Ruppen, Melliger, Stucki, Wittwer.Vanderwal - Allard, Bridges, Courtis, Windsor, Matheson, Bourne, Leadbetter, Spain - Lyon, Appleyard, Worth, Hather, Rivard, Missal, Cover, Holowchuk, Gossen, Gransch, MacDonald, Maw.
Branky a asistence: 10. Muchagato (Wittwer, Duc), 14. Rindlisbacher (Beiersdörfer, Stucki), 45. Röthlisberger (Muchagato) - 5. Cover (Matheson, Rivard).
Střely: 24:19 (9:7, 8:6, 7:6). Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Kirschner.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Čtvrtfinálové utkání nižší divize začalo poměrně útočně a obrany ve hře obou celků nehrály příliš zásadní roli. Tribuny zaplněné především fanoušky alpské země se tak dočkaly první branky již v 6. minutě, kdy po kajmanské přesilovkové kanonádě doklepl do brány míček Patrick Cover.

O něco aktivnějším celkem se však přeci jen jevili Švýcaři, jež si jako všechny předešlé zápasy vytvořili několik dobrých možností, pouze se potýkali s neschopností své povedené kombinace zakončit. Dokladem může být průnik MacDonalda, který jako zběsilá šipka vtrhl do pásma a nastřelil brankáře Vanderwaleho.

Branky tak musely padat pouze v přesilovkách, tvrdými ranami se prosadili Simon Rindlisbacher a Samuel Muchagato. Díky pevné Švýcarské obraně padl další a zároveň poslední gól až v samém závěru do prázdné brány díky Krisi Röthlisbergerovi.

Autor: Tomáš Pavlíček

Ohlasy

Sebastien Pico (trenér Švýcarska): Bylo to pro nás dobré utkání, konečně jsme hráli svoji hru. V předešlých duelech jsme měli možná trochu smůlu na silné soupeře. Vypadli jsme se Spojenými státy a ty dnes dokázaly porazit Kanadu, jsou tak jedním z nejlepších týmů světa.

Bassel Durzi (trenér Kajmanských ostrovů): Opět to byl velmi těžký zápas, utkali jsme se s velmi dobrým protivníkem. Drželi jsme se s ním celou dobu a rozhodla jen jediná branka. Určitě jsme ale ukázali, že hokejbal hrát umíme.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies