www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Úkol splněn: Češi přejeli Bermudy

18.06.2009 | Petr Dejnožka

Na české hokejbalisty čekalo velmi důležité čtvrtfinále, které by mohlo, jako před čtyřmi lety v Pittsburghu, ukončit jejich cestu k medailím. Už od začátku bylo jasné, že se nic podobného opakovat nebude. Po první třetině byl stav, na počet střel, vcelku vyrovnaný, pouze 3:0 pro české hráče. Jenže během druhé a třetí části se toto skóre ještě mnohonásobně měnilo. Konečný výsledek 12:0 překvapil dle vývoje utkání jen málokoho. Čeští reprezentanti postupují do semifinále mistrovství světa, kde se zítra od 17 hodin utkají proti Slovensku.

 
 
 
Zápas č. 34   •   aQF   •   čt 18.6.2009   •   18:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Česká republika 12:0Bermudy
(3:0, 5:0, 4:0)
Šindelář (Šulan) - Pospíšil, Střeska, Rejthar, Kadaně, Hodovník, Výborný, Příhoda, Dědič - Trčka, Sýkora, Tyburec, Topolánek, Novák C, Bacovský, Kubeš, Kypet, Roušal, Kejř, Lendl, OliveriusFitzgerald (Leclerc) - Brodsky, Derwicki, Coleman, McKay, Dort, Keer, Sproule, Miller, Critchley, Ingelman, Bertrand, Gosse, Desjardins, Bouwens, Gazzard, Angus, Merritt, Penton, Vezina, Bruce
Branky a asistence: 11.Třeska (Kubeš), 11. Rejthar (Kejř), 14. Lendl (Kejř, Rejthar), 18. Kejř (Výborný, Lendl), 22. Lendl (Topolánek), 23. Oliverius (Kadaně), 28. Příhoda (Trčka), 30. Rejthar (Topolánek), 32. Trčka (Příhoda, Oliverius), 36. Tyburec (Trčka, Kadaně), 37. Novák (Kypet, Kubeš), 43. Kejř (Rejthar, Novotný)
Střely: 55:2 (20:1, 20:0, 15:1). Vyloučení: 2:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jamnic, Mintz . Diváků: 2712.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Od začátku byli Češi aktivnější a měli evidentní převahu. K ještě většímu tlaku jim pomohla téměr 90-ti sekundová výhoda dvou mužů v poli. Jenže na úvodní branku se čekalo až do 11. minuty, když Jan Třeska dorazil Kubešovu střelu – 1:0. Druhá gólová radost přišla jen o 42 sekund později, když Tomáš Rejthar zpoza branky zasunul míček za gólmana Leclerca – 2:0. ,,Dali jsme rychlé dva góly a to nám pomohlo", raduje se Ondřej Kejř. Definitivní rozklad Bermud v první třetině dokončil Marek Lendl po ukázkové souhře Kejře s Rejtharem – 3:0.

Druhá třetina byla jako okopírovaná. Vedení zvýšil chvíli po příchodu ze šaten suverénní střelou Ondřej Kejř – 4:0. Gólový festival pokračoval. Již pátou branku vstřelil opět Marek Lendl po nahrávce od Libora Topolánka - 5:0. Ve 23. minutě uháněli dva na jednoho Oliverius s Kadaněm a právě Michal Oliverius vyřešil tuto situaci velmi lišácky, když sám zakončil překrásnou kličkou – 6:0. Tento kousek vyhnal bermudského gólmana z branky. V pořadí již sedmou branku zajistil přesnou střelou Jan Příhoda, po přihrávce od Michala Trčky. Gólový účet druhého dějství ukončil dělovkou od modré čáry Tomáš Rejthar – 8:0. ,,Naštěstí jsme si ve druhé třetině vypracovali dostatečný náskok a třetí část jsme si pohlídali," říká český útočník.

Závěrečná třetina začala jak jinak než nátlakem českého národního týmu a samozřejmě radostí z gólů. Ve 32. minutě upravil již na 9:0 Michal Trčka, po asistenci Jana Příhody. Čeští fanoušci začali vyvolávat „deset“ a samozřejmě se ho včas dočkali. Střelou od modré zaoukrouhlil počet gólů David Tyburec – 10:0. Jenže ani toto hráčům a fanouškům nestačilo, a proto o minutu později kapitán Petr Novák přesně zakončil k pravé tyči bermudské branky- 11:0. Poslední branku tohoto utkání a také drtivou výhru 12:0 uzavřela hvězda utkání Ondřej Kejř 12:0. ,, Utkání Kanady s USA jsme sledovali a jsme rádi, že Američané dokázali Kanadu vyřadit, nicméně jsme se soustředili jen na svoje výkony," hodnotí hvězda utkání.

Autor: Petr Dejnožka

Ohlasy

Leoš Rak (trenér České republiky): Podle výsledku to vypadá jako jednoznačné utkání, ale hlavně v první třetině soupeř nepříjemně bránil. Dvěma góly jsme se dostali do zápasu, poslední třetinu jsme se zklidnili a jsme rádi za postup.

Trevor Angus (trenér Bermud): Dnešní zápas byl velmi složitý, my jsme spokojeni s tím, kam jsme se dostali, ale Česko bylo pro nás příliš silný tým.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies