www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Výpadek v druhé třetině přišel Kajmany draho

19.06.2009 | Tomáš Pavlíček

Úvodním duelem mezi Finskem a Kajmanskými ostrovy už odstartovaly i souboje o konečné umístění v nižší divizi MS. Hokejbalisté ze severu si proti podceňovaným karibským ostrovům sice ve druhé části vypracovali tříbrankový náskok, leč kajmanští bojovníci se nevzdali a Finy ještě pořádně potrápili. Minutu před koncem snížili na rozdíl branky, více ze svého tlaku už ale nevytěžili, a zahrají si tak utkání o konečné 7. místo v B-poolu.

 
 
 
Zápas č. 38   •   bPL   •   pá 19.6.2009   •   10:00   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Finsko 4:3Kajmanské ostrovy
(1:1, 3:0, 0:2)
Niemi - Selin, Nieminen, Palomäki, Mäenelanen Harri, Tourunen, Mäkinen, Koskinen - Ylämäki, Mäenelanen Henri, Kuntsi, Skyttä, Hedman, Vuorenmaa, Nurmikolu, Luukkanen, Ruismäki, Kuusela, Koskela, Viitanen. Lunt - Allard, Bridges, Courtis, Windsor, Matheson, Bourne, Leadbetter, Spain - Lyon, Appleyard, Worth, Hather, Rivard, Missal, Cover, Holowchuk, Gossen, Gransch, MacDonald, Maw.
Branky a asistence: 13. Mäenalanen Henri (Vuorenmaa, Luukkanen), 19. Mäenalanen Harri (Kuusela, Mäenalanen Henri), 22. Kuntsi (Ylämäki, Tourunen), 27. Kuntsi (Vuorenmaa) - 6. MacDonald (Rivard), 35. Matheson (Windsor), 44. MacDonald (Cover).
Střely: 25:13 (8:6, 12:3, 5:4). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Scaperra, Sakkas. Diváků: 83.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Utkání mezi celky, jež zatím na mistrovství příliš úspěchů nenasbírali, nabídlo sice pramálo hokejbalové krásy, ovšem o to více se pak bojovalo o každý alespoň trochu volný míček. Mladší, a tedy i rychlejší, Finové sázeli na časté útočné výpady do nitra kajmanské defenzivy, jenže nemálokrát poté zapomněli zamknout zadní vrátka.

Fanoušci, složení převážně z řad příznivců Suomi, tak ze začátku viděli vyrovnaný duel, v němž jako první skóroval celek z Kajmanských ostrovů. Tim MacDonald využil přesilovou hru švihem z ideální pozice nad kruhem.

Ostrovanům však stejně jako v předchozích střetutních začal docházet dech. U balonku byli pomaleji než čilý soupeř a nakonec s narůstající převahou Finů několikrát museli lovit míč ze své sítě.

Do branky Lunta procpal kolem tyče balonek Henri Mäenalanen a v úvodu druhé části dostal Finy do vedení přesilovkovou ranou jeho bratr Harri Mäenalanen. Kajmanské ostrovy v tu dobu naprosto nestíhali a jen se otáčeli po modrých skvrnách proudících kolem nich.

Celek ze země tisíců jezer tak přidal ještě další dvě branky. V rozmezí pěti minut se dvakrát trefil Valtteri Kuntsi.

Kajmany však ještě čekalo jedno dějství, v kterém mohli trochu vylepšit dojem z uplynulé patnáctiminutovky hrůzy. V přestávce mezi třetinami uspořádali válečnou poradu a poslední část zcela ovládli. Zásluhou Marka Mathesonaa Tima MacDonalda snížili na rozdíl jediného gólu a šokovaní Finové se pouze snažili ubránit své vedení.

„Bylo to opravdu těžké. V první i druhé třetině byli lepší a rozhodli utkání. My jsme je sice přehráli v poslední části, vyrovnat už jsme ale nestihli,“ pověděl útočník Kajmanských ostrovů Darryl Hather.

Seveřané nakonec zvítězili i díky tomu, že Gransch nastřelil pouze břevno a velkou šanci Bourneho zlikvidoval Niemi.

Autor: Tomáš Pavlíček

Ohlasy

Panu Hämäläinen (trenér Finska): Většinu času jsme hráli lépe než soupeř. Byli jsme dnes lepší, na konci jsme ale inkasovali dvě branky a měli jsme problémy. Možná jsme byli v závěru trochu nervózní.

Bassel Durzi (trenér Kajmanský ostrovů): Byl to těžký zápas. V první třetině jsme hráli poměrně dobře, jenže poté jsme měli příliš vyloučení a ve druhé třetině jsme to prohráli.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies