www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Rakousko si dokázalo poradit se Švýcarskem

19.06.2009 | Daniel Bartonec

Duel mezi Rakouskem a Švýcarskem rozhodlo jednoznačně proměňování šancí. Zatímco Rakušané proměnili téměř každou příležitost, která se jim naskytla, Švýcaři se v koncovce velmi trápili a kvůli tomu dnes také prohráli.

 
 
 
Zápas č. 41   •   bSF   •   pá 19.6.2009   •   14:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Švýcarsko 3:6Rakousko
(1:3, 1:1, 1:2)
Mäder (Sidler) - Bossard, Faina, Fuchs, Hedinger, Hefti, Muchagato, Ramseier, Rindlisbacher - Aegerter, Beiersdorfer, Duc, Meier, Strahler, Métroz, Reber, Rothlisberger, Ruppen, Melliger, Stucki, WittwerDel Fabro (Maier) - Aalai, Neugebauer, M. Raffl, Schumnig, Wildmann, Weinzierl, Untersteiner - Edlinger, Essinger, Ettlmayr, Gappitz, Grünwald, Hassler, Raffl Thomas, Petrik, Petrini, Fanftl, Skreinig, Stanossek, Tschernutter, Wildmann
Branky a asistence: 5. Fuchs (Wittwer), 17. Stucki (Meier), 35. Duc (Aegerter) - 6. Petrik (Raffl), 14. Petrik (Raffl), 15. Ranftl (Raffl T.), 20. Tschernutter (Ettlmayr), 40. Petrik, 45. Raffl
Střely: 47:16 (16:9, 15:4, 16:3). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0.
Diváků: 200.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Do utkání vstoupili výborně hráči helvetského kříže. Po deseti sekundách hry mohl dát první branku Švýcarska Duc, bohužel pro svůj celek trefil jen tyč. Další šance domácího týmu již znamenala branku. V 5. minutě dopravil puk do branky po přihrávce Wittwera Fuchse. Odpověď Rakouska ovšem byla blesková. Přesně za dvacet sekund totiž svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou nad rameno gólmana Švýcarka Petrik. hosté měli v závěru možnost přesilovky 5 na 3, která nezůstala bez odezvy. Nadvakrát propasíroval míček do branky opět Petrik. Náskok našich jižních sousedů navýšil těsně před koncem první části střelou do šibenice Alesandra Ranfila.

Na začátku prostřední třetiny se skóre měnilo znovu. Z pohledu Švýcarů snížil na 2:3 Yvesu Stucki. Zanedlouho ovšem opět vrátil Rakousku dvougólový náskok v přesilové hře Tschernutter. Těsně před druhou sirénou se ocitl zcela sám před Del Fabrem Meier, ale nedokázal puk zasunout do soupeřovy klece. „Škoda našich neproměněných šancí. Podle mne jsme nehráli zase tak špatně, ale bohužel jsme své stoprocentní šance moc neproměňovali. Zejména začátek poslední tetiny je toho jasným důkazem,“ našel hlavní příčinu prohry švýcarský útočník Métroz.

Nástup do poslední části byl jednoznačně v režii domácích hokejbalistů. Hráče helvetského kříže ovšem srážela do kolen mizerná koncovka. Ujala se až přesná pumelice Sebastiana Duci z bezprostřední blízkosti – 3:4. Rakušané sice byli i nadále pod tlakem, ale naštěstí pro ně, se jim podařilo ve 40. minutě opět navýšit náskok na dvě branky. Brilantní samostatnou akci zakončil Petrik přesnou střelou pod víko a dokonal svůj hattrick. Definitivní pojistku přidal domácím Raffl, který udělal kličku gólmanovi a zasunul puk do prázdné branky.

Autor: Daniel Bartonec

Ohlasy

Sébastien Pico (trenér Švýcarska). Porážka samozřejmě mrzí. Nicméně si za ni můžeme sami. Tolik šancí ke vstřelení branky, co jsme nedali, to je hrozné. Kdo nedává góly, přece nemůže vyhrát.

Hara Pschernig (trenér Rakouska): Podali jsme velmi dobrý výkon. Hráli jsme disciplinovaně a narozdíl od soupeře proměňovali své stoprocentní šance.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies