www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Češi to dokázali! Proti Slovákům otočili téměř ztracený zápas!

19.06.2009 | David Schlegel

Když gólem do šatny zvýšil Románek na 4:2 pro Slováky, vypadalo to s českým týmem špatně. Slováci skórovali ve třech přesilových hrách v řadě a zdálo se, že mají hru pod kotrolou. Češi však za frenetického povzbuzování plzeňského publika, které vytvořilo doslova ďábelskou atmosféru, zabrali a dokázali vyrovnat. V prodloužení pak o postupu Čechů do finále rozhodl obránce Tomáš Rejthar.

 
 
 
Zápas č. 43   •   aSF   •   pá 19.6.2009   •   17:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Česká republika 5:4pp Slovensko
(0:1, 2:3, 2:0 - 1:0)
Šulan (31. Šindelář) - Pospíšil, Střeska, Rejthar, Kadaně, Hodovník, Výborný, Příhoda, Dědič - Trčka, Sýkora, Tyburec, Topolánek, Nováki, Bacovský, Kubeš, Kypet, Růžička, Kejř, Lendl, Oliverius. Petrík - Giba, Minarík, Kapánek, Filip, Danko, Haring, Blahut, Varga, Kanich, Slovák, Hrivnák, Pobeha, Cvik, Lajčiak, Tóth, Rimský, Románek, Polák, Ladiver, Svitana.
Branky a asistence: 17. Výborný (Lendl, Šulan), 20. Oliverius (Hodovník, Dědič), 31. Pospíšil (Příhoda), 40. Bacovský (Novák), 48. Rejthar - 3. Danko (Polák), 20. Tóth (Danko), 21. Kapánek (Giba), 30. Románek (Hrivnák, Giba).
Střely: 25:20 (5:8, 6:10, 11:2 - 3:0). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Grewall, Mintz. Diváků: 4058.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Slováci vstoupili do utkání lépe a už po necelých dvou minutách se málem po střele Tótha dostal k dorážce do prázdné branky Románek. Přesto ve 3. minutě už Slováci vedli. Polák přihrál zpoza branky Dankovi a ten se trefil přesně k tyči. Češi se pak ještě museli bránit ve čtyřech, ale nakonec měli v 7. minutě ideální příležitost vyrovnat. Za obranu Slováků se dostal Pospíšil, ale gólman Petrík se proti němu blýskl skvělým zákrokem.

V 11. minutě hráli Slováci v šesti a Češi svým východním soupeřům zle zatápěli. Hodně aktivní byl zejména Pospíšil. Největší šanci měl ale po jeho přihrávce Bacovský, jehož obrovskou šanci vyrazil Petrík mimo. V závěru třetiny byli aktivnější Slováci, ale Šulan jim zvýšit nedovolil.

Druhou třetinu zahájili Češi ukázkovým pasem Lendla, který na útočné modré přebral Výborný, který své sólo zakončil gólem. Plzeňští fanoušci bouřlivě hnali Čechy za druhým gólem, ten ovšem padl na druhé straně. Střelou od modré čáry vrátil Slovensku vedení Tóth. O 17 vteřin později však bylo znovu vyrovnáno. Po spolupráci s Hodovníkem zakončoval do prázdné branky Oliverius.

Slováci se chvilku zdáli být rychlým gólem otřeseni a dvakrát vyhodili na zakázané uvolnění. Jenže ve 21. minutě byl vyloučen Kadaně a téměř od červené se trefil Kapánek. Slováci potřetí vedli a to ještě vzápětí musel akci dvou na jednoho likvidovat pohotově Šulan.

Při vyloučení Hrivnáka za nesportovní chování mohl vyrovnat Výborný, ale Petrík ho vychytal. Slováci však své početní výhody využívat umějí. Trest Pospíšila zhodnotil další dalekonosnou střelou Románek, tentokrát téměř od červené čáry. Čechy polila studená sprcha a o přestávce mohli přemýšlet, co udělají z dvougólovým mankem.

Přemýšleli asi dobře, protože hned po půlminutě třetí části se trefil v přesilovce Pospíšil. Tento gól Češi potřebovali jako sůl, protože je znovu vrátil do hry.

Čechům vlil krev do žil, Topolánek nezužitkoval přečíslení dvou na jednoho, pak nevyužili přesilovku. Slovákům, kteří mají v týmu spoustu starších hráčů, pomalu docházely síly, Češi je ve třetí části přestříleli 11:2. Ve 37. minutě sahal po vyrovnání Oliverius, ale Petrík tygřím skokem vyrazil míček do ochranné sítě.

Ve 40. minutě už to ovšem přišlo! Hned po vyhraném buly napřáhl Bacovský a vstřelil nejdůležitější gól své dosavadní kariéry.

V závěru měli Češi mírně více ze hry, ale žádnou větší příležitost si již nevytvořili, Slovákům však prakticky nic nedovolili.

V prodloužení Češi Slováky vůbec nepustili ke střele. Sami naöpak hrozili. Nejprve byla střela Přihody zblokována mimo branku a pak už to přišlo. Slováci vyhodili míč na zakázané uvolnění a hned po buly napřáhl od modré Tomáš Rejthar a vypukla obrovská radost.

Čeští hráči naskákali na sebe na hrací plochu a plzeňské publikum jim připravilo bouřlivé ovace. Zítra od 17 hodin budou čeští hokejisté bojovat o zlaté medaile.

Autor: David Schlegel

Ohlasy

Leoš Rak (trenér České republiky): „My jsme věděli, že Slovensko má výborný tým, vždyť jsme proti nim již ve středu hráli. První třetinu jsme byli přemotivovaní a příliš se nám hra nedařila. Mezi druhou a třetí částí hry jsme si v kabině řekli pár věcí a především díky divákům jsme to nakonec zvládli.“

Roman Török (trenér Slovenska): „Šli jsme do zápasu s velkým odhodláním, ale s respektem k českému týmu. Po dvě třetiny se nám podařilo hrát naši hru, ale měli jsme v nohách těžký včerejší zápas, a proto nám ve třetí třetině docházely síly. Nezbývá, než pogratulovat českému týmu.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies