www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Řekyně vstřelily na turnaji první branku, přesto opět vysoko prohrály

19.06.2009 | Tomáš Nejedlo

V semifinále B-poolu žen se střetly Švýcarky s Řekyněmi a o favoritovi nebylo pochyb. Předpoklady se naplnily, ale Řekyně se přesto radovaly. Dokázaly totiž vstřelit na turnaji svou první branku, čímž se jim splnil sen. Jak potvrdil trenér Efkarpidis, turnaj z řeckého pohledu splnil očekávání v podobě získání zkušeností. Do finále B-poolu tak postupují Švýcarky a střetnou se s Rakušankami.

 
 
 
Zápas č. 15   •   bSF   •   pá 19.6.2009   •   10:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
Švýcarsko 12:1Řecko
(4:1, 4:0, 4:0)
Locatelliová (Graberová) - Berchtoldová, Chavaillazová, Grädelová, Hoferová, Jacotová, Wetterová, Salmová, Rütimannová, Apothélozová, Blarerová, Bruttinová, Darbellayová, Fialová, Gänsslenová, Janjicová, Keiserová, Mazzoleniová, Portmannová, Praplanová, ReveyováAfouxenidouová - Alexandriová, Sarriová, M. Lavdoová, T. Proimouvá, Zacharakiová, G. Proimouvá, Papakonstrantinouová, Asimakopoulová, Pachouová, Chronopoulová, Neofytouvá, T. Lavdaová
Branky a asistence: 7. Janjicová (Portmannová), 8. Darbellayová (Salmová), 10. Bruttinová (Janjicová), 13. Salmová, 16. Bruttinová (Apothélozová), 20. Praplanová (Bruttinová), 24. Chvaillazová (Fialová), 27. Grädelová, 31. Fialová (Salmová), 31. Praplanová (Reveyová), 37. Praplanová (Salmová, Fialová), 39. Darbellayová (Rütimannová) - 12. Papakonstantinouová (Asimakopoulouvá, Proimouová)
Střely: 57:6 (21:3, 24:2, 12:1). Vyloučení: 2:2, navíc Praplanová (RAK) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Horský (ČR), Neczli (SVK). Diváků: 141.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Jak již ve čtvrtečním rozhovoru uvedl trenér Řekyň Efkarpidis, jeho svěřenkyně jsou unaveny, což se potvrdilo i v úvodu utkání se Švýcarskem. V 6. minutě totiž Marylin Janjicová otevřela gólový účet a další dvě branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Postaraly se o přesnými dorážkami Jessica Darbellayová a Carole Brutinová.

Vlna radosti ale proběhla na řecké střídačce ve 12. minutě. Evgenia Papakonstantinouová se dostala do samostatného úniku a dorážkou vstřelila vůbec první branku Řekyň na turnaji. „Nevěřily jsme, že někdy můžeme dát gól na mistrovství světa. Měly jsme dát ještě jeden, pak by byla radost o to větší. I tak mám ale šílenou radost, nemůžu se z toho vzpamatovat,“ neskrývala nadšení Evgenia Papakonstantinouová. Úspěšná střelkyně si pak na památku schovala onen míček.

Švýcarky ale i nadále diktovaly tempo hry a další dvě vstřelené branky toho budiž důkazem. Tlak, vyvíjený v útočné třetině, přinesl i šestý gól. Ihned po buly přesně zacílila Pauline Praplanová a skóre se vyšplhalo již na 6:1. Pěknou brankou se prezentovala Martine Chavaillazová, když tvrdou dělovkou od modré trefila přesně.

Řekyně se tentokrát dvoucifernému číslu v kolonce inkasovaných branek neubránily. V čase 30:56 totiž Pauline Praplanová zvýšila již na 10:1. Praplanová poté zkompletovala hattrick a dopomohla ke konečnému výsledku utkání 12:1.

Autor: Tomáš Nejedlo

Ohlasy

Marty Oliver (trenér Švýcarska): „Toto utkání bylo pro nás dobrým připravením pro večerní zápas, kdy budeme hrát s Rakouskem. Teď jsme připraveni hrát s těžším soupeřem, doufáme, že se nám podaří uspět. Bude to však, jak říkám, velmi těžké.“

Panagiotis Efkarpidis (trenér Řecka): „Skončili jsme, holky získaly zkušenosti, které vzít měly. Dokonce daly branku, radovaly se a alespoň tak viděly, jaké to je dát góla. Za dva roky myslím, že budeme důstojnými soupeři. Doufám, že to u nás dobře dopadne a budeme mít hřiště, abychom se mohly připravovat. Čeká nás hodně práce. My děkujeme pořadatelům za skvělou organizaci a za to, že nás pozvali, protože pro holky je to velká zkušenosti hrát proti světové špičce.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies