www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Kanadské hokejbalistky postoupily bez problémů do finále

19.06.2009 | Jakub Mezlík

Druhé páteční semifinále mistrovství světa v ženském hokejbale mělo jasného vítěze. V souboji dvou zámořských velmocí rozdrtila Kanada Spojené státy 9:0 a narazí ve finále na Slovensko. Spojené státy budou hrát s Češkami o třetí místo. Finálový program odehrají ženy v sobotu dopoledne v ČEZ aréně.

 
 
 
Zápas č. 17   •   SF   •   pá 19.6.2009   •   14:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
Kanada 9:0USA
(4:0, 3:0, 2:0)
Reesová - Van der Zelmová, Milaniová, Randleová, Smithová, Stachiwová, Leeová, Talarová, Bérubéová, Brineová, Spoonerová, Traversaová, Padmoreová, Edgarová, MacLeanová.Ciambraová - Bacová, Bilgerová, D´Amarová, Naaszová, Percyová, Petryová, Aubeová, Bradleyová, Churchová, Doriová, Dossicková, Gayleová, Gitlinová, Housserová, McGowanová, Rajamatnaová, Connerová.
Branky a asistence: 2. Bérubéová (Brineová), 6. Websterová (MacLeanová), 9. MacLeanová, 13. Spoonerová (Padmoreová, Binningová), 22. Traversaová, 25. Binningová (Milaniová), 26. Brineová (Bérubéová), 31. MacLeanová (Shirriffová), 39. Talarová (Spoonerová).
Střely: 49:15 (17:3, 13:5, 17:7). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Koskuba, Bežo.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Kanaďanky vstoupily do druhého semifinále aktivně a už po necelých dvou minutách se dostaly do vedení. Caroline Bérubéová se pohotově zorientovala v brankovišti a prostrčila balonek mezi betony americké brankářky. A během první třetiny pak získaly hráčky s javorovými listy na dresech rozhodující náskok. Do americké sítě se postupně trefily Jacklyn Websterová, Jennifer MacLeanová a Natalie Spoonerová.

Ve stejném duchu se nesla i druhá patnáctiminutovka, Američanky téměř nekladly odpor, Kanada si šla za vysokým vítězstvím. Nejprve se blýskla pěknou individuální akcí Silvia Traversaová, další branku přidala z dorážky Michelle Binning a o minutu později ji napodobila Jennifer Maria Brineová.

Ve třetí třetině pak už šlo jen o to, kolik nastřílí Kanaďanky svým semifinálovým soupeřkám branek. Nakonec se jim povedlo navýšit skóre o dva góly na konečných 9:0. Trefily se Jennifer MacLeanová a Melissa Talarová.

Autor: Jakub Mezlík

Ohlasy

Christine Pelerin (trenérka Kanady): "Řekly jsme si před zápasem, že musíme hrát hned od začátku naplno, tlačit se do útoku. To se nám povedlo, dali jsme góly a jdeme do finále. A v něm nebereme nic jiného, než zlaté medaile. Kvůli tomu jsme sem přijely."
JJ Devieny (trenér USA): "Dělali jsme příliš mnoho chyb. Proti týmu jako je Kanada si tohle prostě dovolit nemůžete, jinak prohrajete, a to se také stalo. Teď doufáme, že se z toho otřepeme a v zápase o třetí místo vyhrajeme a získáme medaili."
Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies