www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Kanada zvládla boj poražených lépe, Itálii přehrála 3:1

19.06.2009 | Radek Barkman

Souboj o páté místo se před zraky hrstky diváků odehrával mezi mužstvy, které ztratily postup nejtěsnějším možným způsobem. Zatímco Kanada senzačně podlehla Spojeným státům v prodloužení, Italové ztratili naději na medaili pouhých deset vteřin před koncem duelu s Indií.

 
 
 
Zápas č. 39   •   aPL   •   pá 19.6.2009   •   11:30   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Itálie 1:3Kanada
(0:0, 1:3, 0:0)
Pellicori (Venier) - Conte, Contento, Mittone, Palermo, Scarlato, Verreli, Defina, Divizo, Ferlisi, Fiaconni, Giummarra, Miceli, Tomasicchio, Ventullo, Vero, Peragine, Giordano, Andreacchi.Cameron (Aumais) - Musto, Pynn, Parravano, Roy, Jarvis, Corbeil, Fauberrt - Fontaine, Morello, Daoust, Ferone, Daniele, Bishop, Ryan, Russo, Kelly, Courtney, Cook, Chouinard, Frechette
Branky a asistence: Branky a nahrávky: 22. Divizo (Andreacchi) - 18. Ryan (Bishop), 25. Labonte (Courtney), 26. Cook (Bishop)
Střely: 21:37 (6:10, 3:19, 12:8). Vyloučení: 3:5, navíc Verrelli 10 min + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Štípek, Friedl.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Oba týmy také pochopitelně od počátku příliš chuti do hry neměly a v první části hry jsme sledovali nudný zápas. Mírně aktivnější byli Italové, pro něž by skalp několikanásobného mistra světa byl velkým úspěchem. Možná největší šanci celého prvního dějství pak na jeho konci spálil Kanaďan Paul Ferone, když jeho rána o centimetry minula Pelicoriho klec.

To úvod druhé třetiny byl o poznání zajímavější. Nejprve měl gól na hokejce italský útočník Ferlisi, nicméně jeho projektil pouze prosvištěl kolem Cameronovy levé tyče. První branky se diváci dočkali až v 18. minutě, kdy se po velkém závaru před italskou brankou zmocnil míčku Terry Ryan a pohodlně skŕoval do prázdné branky. Odpověď Italů však byla rychlá. Po přečíslení obrany se až před Camerona dostal John Divizo a vyrovnal.

Javorové listy ale přidaly na obrátkách a vyústěním jejich tlaku byla trefa z 25. minuty, jež obstaral Yannick Labonte. Uběhlo půldruhé minuty, když na konci pohledné kombinace stál Brant Cook a dal svému týmu uklidňující dvoubrankový náskok. Ve třetí části se hra sice přelévala z jedné strany na druhou, ale nic podstatného se už, až na několik přesilových her, nestalo. Kanada tedy postupuje do boje o páté místo, kde se utká s Portugalskem. Na Italy čeká boj o sedmou pozici s Bermudami.

Autor: Radek Barkman

Ohlasy

George Gortsos (trenér Kanady): Byl to oboustranně velice zajímavý zápas s množstvím šancí na obou stranách. Svěřence bylo na tento zápas těžké namotivovat, neboť jsme v této pozici nikdy předtím nebyli. Kluky ale tato hra baví, tak jsme to nakonec zvládli.

Lino Chioma (trenér Itálie): Bylo to pohledné utkání. Oba týmy předvedly, že hokejbal hrát umí. Pochopitelně bylo pro nás těžké nastoupit do tohoto souboj po včerejší zdrcující porážce, ale hráli jsme dobře, a tak mohu být spokojen.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies