www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Indie postoupila po tuhém boji přes USA do zítřejšího finále

19.06.2009 | Daniel Bartonec

Zítřejší finálové utkání si s Českou republikou zahraje Indie. V zápase plném zvratů se nakonec usmálo štěstí právě na hokejbalisty z asijké země, kteří tak mohou slavit historický postup do utkání o zlaté medaile. Naopak USA čeká zítra pouze zápas o konečné třetí místo se Slovenskem.

 
 
 
Zápas č. 45   •   aSF   •   pá 19.6.2009   •   19:30   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
USA 4:5Indie
(1:1, 3:2, 0:2)
Schreib (Rethage) - Tarantino, Hildreth, Hadley, Zimmick, Molitierno, Scholtz, Saulnier - Housser, Nickel, Lajoie, Levesque, Gregory, Sullivan, Allen, Sweat, Hughes, Fortunato, Gazzo, SchlegelHundal (Bokhari)- Sohal, Chowsen, Esmail, Uppal, Sonami, Brar, Mann, Kalkat, Kaila Sh., Kaila Sm., Brar, Dusanj, Sahota, Basi, Sandhu R., Mohamed, Chohan, Sandhu S., Mostaghim
Branky a asistence: 10. Housser (Hildreth), 18. Allen (Hildreth, ), 24. Gregory (Sullivan), 27. Schlegel (Hildreth, Molitierno) - 15. Brar D. (Kaila Sm.), 16. Brar D. (Kaila Sh.), 30. Sandhu (Brar D. , Kaila Sm.), 33. Dusanj (Mostaghim), 40. Basi (Sahota)
Střely: 32:21 (6:8, 15:6, 11:7). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Velikánskou příležitost si hned v úvodu utkání vytvořila Indie. Samostatný únik Sharnyho Kaily ovšem efektivně lapil Schreib. Na druhé straně se málem z branky radoval Housser, ale s jeho pokusem si na poslední chvíli poradil Hundal. Amerického útočníka tato promarněná šance nemusela dlouho mrzet. V 10. minutě totiž prostřelil Hundala přesnou střelou mezi betony. Soupeř ovšem stihl ještě v této třetině srovnat. Těsně před první sirénou využil početní výhodu Dampy Brar, když se trefil přesně k tyči.

Nástup do prostřední patnáctiminutovky byl pro Indii jako ze snu. Hned po patnácti sekundách hry se podruhé v zápase zapsal do střelecké listiny Dampy Brar a rázem hosté vedli. Ne však na dlouho. V 18. minutě totiž dorazil střelu Hildretha do indické klece Bill Allen. O šest minut později již USA vedlo. Střelu Sullivana tečoval za záda zkoprnělého Hundala Steve Gregory. To však nebylo zdaleka vše. Běžela 26. minuta, když se střelou od modré v přesilovce prosadil Denny Schlegel. Snížení na 3:4 z pohledu Indie zaznamenal pár sekund před koncem druhé části krásnou pumelicí do pravého růžku Raj Sandhu.

Ve 43. minutě již bylo opět srovnáno. Přesně k tyči pálil Ricky Dusanj – 4:4. O poslední branku v zápase se postaral indický Pavan Basi. Po nádherné individuální akci si vychutnal i amerického gólmana Schreiba a nasměroval tak svůj tým do zítřejšího finálového duelu. „Dnes jsme podali jako tým velmi kvalitní výkon. USA má skvělý tým a dlouho jsme se nemohli dostat do hry. V závěru poslední části jsme ovšem zvýšili obrátky a musím přiznat, že nám dnes pomohlo také potřebné štěstí k vytouženému postupu,“ uvedl útočník Indie Dampy Brar.

Autor: Daniel Bartonec

Ohlasy

Chris Housser (trenér USA): Indie má velmi dobrý tým. Myslím si, že jsme byli po celý zápas minimálně vyrovnaným soupeřem. V závěru se od nás odklonilo štěstí, což nás stálo podle mne postup.

Ranbir Singh (trenér Indie): Postup se nerodil vůbec lehce. Američané mají silný tým a spoustu skvělých hráčů ve všech řadách. Jsem nesmírně šťastný, že jsme vyhráli a už se těším na zítřejší duel s Českou republikou.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies