www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Itálie porazila Bermudy a skončila sedmá

19.06.2009 | Ondřej Kubát

Hokejbalisté Itálie zvládli zápas o sedmé místo. V Malé hale si poradili s mužstvem Bermud v poměru 4:2. Tým z jihu Evropy vedl ve druhém dějství už 4:0, ale soupeř se ještě vzchopil a koncovku zdramatizoval. Na víc se už Bermudy nezmohly. Itálie díky vítězství obsadila konečnou sedmou příčku.

 
 
 
Zápas č. 44   •   a7   •   pá 19.6.2009   •   18:00   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Itálie 4:2Bermudy
(1:0, 3:2, 0:0)
Branky a asistence: 5. Ventullo (Vero), 16. Miceli (Contento, Andreacchi), 19. Giordano (Divizio), 24. Giummarra (Miceli, Verrelli) - 25. Merritt (McKay), 26. Betrand (Drewicki, Desjardins).
Střely: 25:27 (5:8, 7:11, 13:8). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jamnig, Štípek. Diváků: 4.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Italové byli od úvodu lehce zklamaní, že bojují pouze o sedmou příčku, přesto byli aktivnější. A po zásluze se dočkali i vedoucí trefy. V páté minutě se osvobodili z menšího zámku, utekli do protiútoku a Benigno Ventullo překonal bermudského gólmana poprvé: "Hráli jsme celkem dobře. Všichni jsme věděli, že musíme vyhrát a naštěstí to vyšlo," byl Ventullo alespoň částečně spokojen. Bermudy potom trochu kousaly, nicméně do vážnější příležitosti se dostat nemohly. A tak se po prvních patnácti minutách odcházelo do kabin za stavu 1:0.

Daleko více branek padlo ve třetině druhé. Už po šestnácti vteřinách využili Italové přesilovku. Contentovu vyraženou střelu uklidil do branky Adamo Miceli. Uběhly jen tři minuty a po pěkné kombinaci zvyšoval už na 3:0 Michael Giordano. Ve čtyřiadvacáté minutě navíc bermudská defenziva vyplodila hrubku, kterou čtvrtou trefou potrestal Giovanni Giummarra.

Málokdo však v tu chvíli tušil, že Giummarrův gól byl tím posledním italským. Vzápětí se totiž dvakrát trefili hokejbalisté Bermud. Nejprve dal na 1:4 od modré Chris Merritt, vzápětí přidal druhou branku zblízka Eric Betrand. "Už jsme byli hodně unavení, sehráli jsme tady mnoho těžkých zápasů," nechal se slyšet Merritt. Ve třetí části zkusily Bermudy ještě hru bez gólmana, ale diváci v Malé hale už brankovou radost neviděli ani na jedné straně. Itálie zvítězila 4:2 a obsadila sedmé místo.

Autor: Ondřej Kubát

Ohlasy

Lino Chioma (coach of Italy): Se sedmým místem spokojen být nemohu. Mělo to být lepší. Je to poprvé, kdy jsme neskončili v první čtyřce. Rozhodně jsme nepřijeli pro to sedmé místo. Příště ale přijedeme mistrovství vyhrát.

Trevor Angus (coach of Bermuda): Byl to dnes dobrý zápas, ale oba týmy üž dnes byly unavené, protože v posledních dnech odehrály mnoho zápasů. A do nich šly naplno. Kdyby obě mužstva byla odpočatější, tak by hra vypadala jinak. Jsem spokojen s celým turnajem, organizační výbor tady odvedl skvělou práci.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies