www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Velká Británie poprvé na turnaji zvítězila, poslední jsou Kajmanské ostrovy

19.06.2009 | Ondřej Kubát

Hokejbalisté Velké Británie mají důvod k oslavám. V posledním utkání na šampionátu dokázali porazit Kajmanské ostravy 6:5 v prodloužení a obsadí tak konečnou patnáctou příčku. Poslední místo zbylo právě na Kajmanské ostrovy. Vítěznou branku Britů vstřelil v nastavovaném čase Tim Macdonald.

 
 
 
Zápas č. 46   •   b7   •   pá 19.6.2009   •   20:30   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Velká Británie 6:5pp Kajmanské ostrovy
(2:2, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky a asistence: 10. Porubsky, 14. Morrison, 17. Dhillon (Chohan, Snowdon), 33. Ashfield (Porubsky, Morton), 34. Morton (Chahal, Svaboda), 50. Morrison - 4. Bourne (Gossen), 14. Worth (Rivard, Holowchuk), 24. Cover (Rivard, Worth), 33. Holowchuk , 39. MacDonald (Holowchuk, Bridges).
Střely: 25:48 (8:18, 5:11, 9:14 - 3:5). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Kirschner, Krist. Diváků: 29.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Do utkání o patnácté místo vstoupily aktivněji Kajmanské ostrovy. Ty se hned ve čtvrté minutě dočkaly vedoucí branky. Jared Bourne prostřelil gólmana Arnetta mezi betony - 0:1. V desáté minutě už ale bylo vyrovnáno. Po samostatném průniku se střelou nad lapačku blýskl Vlad Porubsky. "Konečně jsme vyhráli, bylo to neskutečné trápení po celý turnaj," radoval se Porubsky bezpostředně po zápase. Jsmě šťastní, že nám padaly góly, protože do teď to opravdu bylo hrozné," dodal. Ve 14. minutě odkočily do vedení zase Kajmanské ostravy po trefě Lance Wortha, ale Velká Británie hned za jednadvacet vteřin srovnala zásluhou Chrise Morrisona.

A Britové dokonali obrat. Ve druhém dějství se dostal míček do brankoviště a do prázdné branky ho zametl Harry Dhillon. Kajmanské ostravy však dokázyly odpovědět ještě do druhé sirény. Ve čtyřiadvacáté minutě si naběhl na Rivardovu přihrávku Patrick Cover a překonal Arnetta - 3:3.

Pytel s brankami však zůstal děravý i nadále. Hned v úvodu třetího dějství si sám gólman Arnett srazil do branky nahození Peta Holowchuka z poloviny hřiště. Vzápětí kontroval na druhé straně James Ashfield. A plynulo půl minuty a Británie šla do vedení zásluhou Patricka Mortona. Šest a půl minuty před koncem třetí třetiny si Kajmanské ostrovy vynutily prodloužení brankou Tima Macdonalda - 5:5.

V prodloužení nejprve Morrison neproměnil samostatný nájezd, ale v padesáté minutě stejný hráč, Chris Morrison rozhodl nádhernou kličkou ve vlastním oslabení. "Hráli jsme velmi špatně. Jsem smutný. Nemohu být spokojený," přiznal po zápase gólman Kajmanských ostrovů Vanderwal.

Autor: Ondřej Kubát

Ohlasy

Bassel Durzi (Kaymanské ostrovy): Ani nevím, co na to říct. Chtěli jsme hrát lépe, ale dnešní zápas byl prostě špatný. Nemohu být spokojen. Máme problémy s hráči, takže poslední místo se dá zdůvodnit. Mistrovství světa ale bylo asi nejlepší akcí, kterou jsem kdy navštívil. Musím všechny pořadatele pochválit.

Carl Wood (Velká Británie): byl nejlepší zápas, který jsme tady sehráli. Mám ty nejlepší pocity, je to prostě skvělé. Jsem šťastný. Byl to sice jen jeden zápas, ale pro mě strašně důležitý. Pojedeme teď domů velmi spokojení. Turnaj byl velmi dobře organizován a jsem rád, že jsem se ho mohl zúčastnit.


 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies