www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Slovensko zdolalo Ameriku a na mistrovství světa končí třetí!

20.06.2009 | Petr Košatka

Slovenští hokejbalisté ve svém posledním vystoupení na mistrovství světa porazili celek Spojených států amerických a na letošním šampionátu tak obsadili třetí místo. V utkání o bronz šli nejprve do vedení Američané, od druhé patnáctiminutovky však bylo utkání v režii Slovenska, když svěřenci trenéra Töröka postupně nastříleli čtyři branky. V poslední části utkání si semifinálový soupeř České Republiky své vedení v poklidu hlídal, přičemž konečnou podobu skóre ještě šestnáct vteřin před koncem vylepšil na 5:2 Hrivnák.

 
 
 
Zápas č. 50   •   a3   •   so 20.6.2009   •   14:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Slovensko 5:2USA
(0:1, 4:1, 1:0)
Petrík (Komenda) - Giba, Minarík, Kapánek, Filip, Danko, Haring, Blahut, Varga, Kanich, Slovák, Hrivnák, Pobeha, Skvaridlo, Lajčiak, Tóth, Rimský, Románek, Polák, Ladiver, Svitava Rethage (Schreib) - Tarantino, Hildreth, Hadley, Zimmick, Molitierno, Scholtz, Saulnier - Housser, Nickel, Lajoie, Levesque, Gregory, Sullivan, Allen, Sweat, Hughes, Fortunato, Gazzo, Schlegel
Branky a asistence: 20. Tóth (Polák F., Hrivnák), 22. Ladiver (Škvaridlo), 23. Polák F. (Kapánek), 28. Tóth (Varga, Svitana), 45. Hrivnák (Ladiver) - 3. Schlegel (Sholtz, Hildreth), 30. Hadley (Housser).
Střely: 48:20 (14:6, 15:9, 9:5). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Darsh, Friedli.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Hned na začátku utkání mohl v první minutě otevřít skóre Housser, zcela osamocený ale trefil míček pouze do Petríkovi náruče. Na začátku třetí minuty se poprvé vylučovalo a Spojené státy svou první početní výhodu přetavily ve vedení – na konci dobře sehrané kombinace stál totiž Schlegel a svým zakončením ukázal, proč mu patří přívlastek nejlepšího střelce turnaje. Také Slovensko se v první třetině dočkalo početní výhody. I když byl Törökův tým před brankou soupeře velmi aktivní, ani jedna z jeho střel do branky Spojených států nezapadla. V dalším průběhu první části bylo ještě k vidění několik dalších šancí na obou stranách, ani jedna ale nepřinesla změnu na výsledku nepřinesla.

Do druhé třetiny tak vstupovala Amerika s brankovým náskokem. Ten byl ale Slováky smazán ve dvacáté minutě, kdy z mezikruží přesně zamířil Tóth. Necelé dvě minuty poté slovenský tým dokonal obrat. Škvaridlo našel v ideálním postavení Ladivera a ten svým zakončením bez přípravy nasměroval míček do odkrytého místa Schreibovy branky. Oba týmy šly chvíli poté do čtyř a snížený počet hráčů na ploše přinesl třetí branku Slovenska. Obranou Spojených států se proháčkoval František Polák a přesným zakončením k tyčce vyztužil vedení svého týmu. Slovensko bylo v těchto fázích zápasu jasně lepším celkem a po individuální akci Tótha zakončené nad levé rameno vedlo Slovensko už 4:1. V závěru druhého dějství se ještě brankově vyjádřili hráči Ameriky a poté, co se Hadley proháčkoval slovenskou obranou, střelou švihem našel skulinu mezi Petríkovými betony.

Situace se tak od první třetiny výrazně pozměnila a najednou to byli Američané, kteří tahali za kratší provaz. S nepříznivým výsledkem se ale nechtěli hráči Spojených států smířit a hru ve třetí třetině tak vyplňovalo několik dlouhých přihrávek na útočnou modrou, přičemž ve větší míře končily dlouhé pasy na zakázaném uvolnění. Slovensko pozorně bránilo a pro hráče Spojených států bylo náročné se před Petríkem prosadit. Pro americký tým začal zápas utíkat velmi rychle a svěřencům Chrise Houssera nezbývalo nic jiného, než odvolat brankáře. Prázdná branka se stala lákadlem pro Hrivnáka, který šestnáct vteřin před koncem definitivně uzavřel brankový účet. Slovensko tak porazilo Spojené státy americké 5:2 a na šampionátu obsadilo třetí místo.

Autor: Petr Košatka

Ohlasy

Roman Török, trenér Slovenska: „Tým jsme před turnajem doplnili o hokejisty a doufali, že bude patřit mezi nejlepší týmy. Podle mého názoru semifinálové utkání s Českou Republikou jasně ukázalo, že slovenský hokejbal patří ke světové špičce. Myslím, že se tedy naše cíle naplnily a za třetí místo jsem moc spokojený. Před posledním utkáním jsme trochu měli obavy, aby v sobě hráči po semifinálové prohře s Českem našli dostatek motivace. Právě naopak. Hráči vědeli, že pokud vyhrají, mohou být na třetím místě a dali do utkání všechny síly, které jim po náročném šampionátu ještě zbyly.“

Chris Housser, trenér USA: „Velmi dobře jsme odehráli první a třetí třetinu. To samé se bohužel nedá říci o druhé části, která nás v podstatě stála celý zápas.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies