www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Švýcarky se rozloučily vítězně

19.06.2009 | Petr Košatka

Švýcarky za závěr šampionátu porazily výběr Rakouska 5:1. Nejvíce je skóre utkání měnilo v poslední patnáctiminutovce, kdy se Švýcarsko brankově prosadilo hned třikrát. Nejlepší hráčkou utkání byla za Švýcarsko vyhlášena Salmová, za Rakousko pak byla stejně oceněna ještě Kreutzová.

 
 
 
Zápas č. 18   •   bF   •   pá 19.6.2009   •   16:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
Rakousko 1:5Švýcarsko
(0:1, 0:1, 1:3)
Feebergerová - Bacherová, Brunnerová M., Brunnerová N., Fürstová, Gramová, Kienzerová M., Kienzerová T., Klemmová, Kobanová, Kreutzová, Loninová, Lopezová, Waldnerová, Obermayrová, Rothböcková. Graberová (Pysarevitchová), Berchtoldová, Chavaillazová, Grädelová, Hoferová, Jacotová, Wetterová, Salmová, Rütimannová, Apothélozová, Blarerová, Brutiinová, Darbellayová, Fialová, Gänsslenová, Janjicová, Keiserová, Mazzoleniová, Portmannová, Praplanová, Reveyová.
Branky a asistence: 42. Kobanová (Rothböcková, Brunnerová M.) - 1. Fialová (Berchtoldová, Salmová), 17. Reveyová (Praplanová), 31. Praplanová (Chavaillazová), 33. Chvaillazová, 42. Bruttinová (Fialová, Salmová).
Střely: 23:38 (4:10, 10:12, 9:16). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Coombes, Bosse.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Na úvodní branku zápasu se skutečně nemuselo dlouho čekat. Dvacet vteřin po zahájení totiž Fialová využila přihrávky Berchtoldové a přízemní střelou otevřela skóre. Švýcarky byly i nadále nebezpečnějším týmem na ploše, z deseti pokusu ale po prvé části skončil v rakouské branek pouze jeden.

Ve druhé třetině přišlo ze strany Švýcarska zvýšení. V závaru před brankou Feebergerové se nejlépe zorientovala Reveyová a vylepšila tak náskok svého týmu. Hráčky Rakouska se ihned po obdržené brance snažily od snížení, ani minutové obléhání soupeřovy branky ale změny na výsledku nepřinesly. V dalším průběhu byl k vidění vyrovnaný souboj, který nenesl již jiné změny na výsledku ve druhé třetině.

Skóre se opět posunulo v první minutě poslední patnáctiminutovky. Na rakouskou branku nejprve vystřelila Chavaillazová a poté Praplanová z dorážky vylepšila vedení Švýcarska. O dvě minuty později svýcarský výber žen opět udeřil – Chavaillazová se prokličkovala rakouskou obranou a přesnou střelou z kruhu rozvlnila síťky soupeřovy branky. Třetí část patřila Švýcarsku i nadále. Přesilovková kombinace totiž vyústila v pátou branku, když se přesně trefila Bruttinová. Kosmetickou úpravu už učinila pouze Rakušanka Kobanová, která prostřelila Pysarevitchovou ranou mezi betony. Švýcarky zaslouženě porazily své oponentky 5:1.

Autor: Petr Košatka

Ohlasy

Walter Grud, trenér Rakouska: „Sice jsme dneska prohráli ale bylo to pro nás utkání, které je pro náš mladý tým dobrou zkušeností. Tento šampionát nás celkově naučil řadu nových věci, které se týmu budou do budoucna hodit. To vidím velmi pozitivně.“

Oliver Marty, trenér Švýcarska: „Bylo to dobré utkání, jsme zakončili šampionát vítězně.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies