www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Kanada v hektickém střetnutí vybojovala páté místo

20.06.2009 | Petr Dejnožka

Souboj o pátou pozici mezi Potugalskem a Kanadou příliš mnoho dramatických momentů nepřinesl. Už od úvodních minut si Kanaďané vypracovávali slušný náskok. Portugalci inkasovali během první třetiny hned čtyřikrát. Ani ve druhé části se kanadská převaha neutlumila. Bezmocní Portugalci si vytvořili jen minimum šancí a i díky tomu nakonec podlehli silnému kanadskému výběru 8:0.

 
 
 
Zápas č. 48   •   a5   •   so 20.6.2009   •   11:30   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Portugalsko 0:8Kanada
(0:4, 0:3, 0:1)
Medeiros (23. Arruda) - Vitoria, Do Couto, Aragao, Cabral, Ferreira V., Creador, Cardoso - Monteiro, Duarte, Azevedo, Da Silva, Perreira, Da Costa, Ferreira C., Fernandes, Silveira, Pacheco, Correia Medeiros (23. Arruda) - Vitoria, Do Couto, Aragao, Cabral, Ferreira V., Creador, Cardoso - Monteiro, Duarte, Azevedo, Da Silva, Perreira, Da Costa, Ferreira C., Fernandes, Silveira, Pacheco, Correia
Branky a asistence: 1. Bishop (Ryan, Faubert), 3. Kelly (Parravano), 7. Chouinard, 8. Russo (Ferone), 18. Cook (Ryan), 19. Courtney (Ferone), 29. Courtney (Russo, Ferone), 34. Pynn (Russo)
Střely: 7:22 (3:9, 3:9, 1:3). Vyloučení: 8:4, navíc Corbeil (CAN) 5 + OK, Da Costa (POR) 5 + TH, Creador (POR) 5 + OK, Russso (CAN) 5 + OK, Ryan (CAN) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Šípek, Jahoda (oba ČR) .
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Na první branku nemuseli diváci v Malé hale čekat dlouho, protože již po 54 sekundách hry se radovali Kanaďané. Dorážkou Raynovy střely se na hranici brankoviště prosadil Jeremy Bishop – 1:0. Druhá branka přišla téměř v zápětí, když se v přesilovce ujala střela z mezikruží Dustina Kellyho – 2:0.

Gólové hody první třetiny pokračovaly v 7. minutě, když svojí samostatnou akci zakončil pěknou bekhendovou kličkou Bruno Chouinard – 3:0. Účet první třetiny uzavřel Johny Russo po perfektní přihrávce od Paula Feroneho – 4:0. ,, Když se povede úvod, pak jde všechno snáz," říká kanadský útočník Paul Ferone.

Kanada vlétla do druhé části jako uragán a už po 3. minutách se opět radovala. Trefil se Brant Cook – 5:0. Přesně za dalších 30 sekund si před branku naběhl Andrew Courtney a dostal přihrávku od Paula Feroneho a trefil se přesně k levé tyči Medeirosovy branky – 6:0. Portugalci se rozhodli vystřídat gólmany. Do branky se postavil Marcelo Amuda. Ale ani on nezůstal dlouho nepřekonán. Andrew Courtney provedl kličku na brankovišti a po jeho fintě na něj čekala jen odkrytá branka Portugalska – 7:0.

Třetí třetina se nesla v duchu tvrdých zákroků, roztržek, dohadů a také osobních desetiminutových trestů. Většinu soubojů vyprovokovali Portugalci, ale Kanada si jejich provokací příliš nevšímala. Osmičku na kontě Kanady zařídil silnou ranou z mezikruží Jason Pynn - 8:0. V polovině posledního dějství se vyskytl nevídaný hokejbalový okamžik. Mužstvo Kanady si téměř tři minuty přihrávalo ve vlastním obranném pásmu, Portugalci už úplně rezignovali a tak se ze zápasu o 5. místo stala fraška. V tomto tempu se již dohrál celý zápas, a tak se Kanaďani mohou radovat z páté příčky. ,,Celkový úspěch to pro ně však není,“ smutní kanadský útočník.

Autor: Petr Dejnožka

Ohlasy

George Gortsos (trenér Kanady): Souboj o páté a šesté místo pro nás příliš atraktivní nebyl, nicméně jsme rádi, že jsme vyhráli. Celkově jsme však zklamáni. Nyní pojedeme domů a na příští šampionát v roce 2011 v Bratislavě se budeme chtít lépe připravit.

Manny Correira (trenér Portugalska): Dnešní utkání se nám příliš nepovedlo oproti tomu prvnímu vzájemnému střetnutí, ale s výsledkem na mistrovství světa vcelku spokojeni jsme, ale myslím si, že jsme měli i navíc.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies