www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Titul mistryň světa získaly Kanaďanky

20.06.2009 | Daniel Bartonec

První dvě třetiny se hrál mezi Slovenkami a Kanaďankami vyrovnaný hokejbal. Poslední část však již patřila javorovým listů. Slovenky odešly fyzicky a dostaly ve třetí třetině celkem tři branky. Ty také rozhodly o tom, že Kanada bere zlaté medaile, zatímco Slovensko "pouze" stříbrné.

 
 
 
Zápas č. 20   •   F   •   so 20.6.2009   •   11:30   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Slovensko 2:5Kanada
(1:0, 1:2, 0:3)
Tomčíková (Zuziaková) - I. Gajdošová, Petrovičová, Matějová, Karafiátová, M. Gajdošová, Kolčunová, Kežmarská, Pavlovičová, Sabolová, Findová, Dudášová, Zetková, Pravlíková, Veličková, Jurčová, J. Štofaníková, S. Štofaníková, Stašová, Sroková, Kapustová.Reesová (Priceová) - Van der Zelmová, Milaniová, Randleová, Smithová, Adamsová, Stachiwová, Leeová, Talarová, Bérubéová, Brineová, MacLeanová, Binningová, Shirriffová, Spoonerová, Traversaová, Websterová, Padmoreová, Edgarová.
Branky a asistence: 7. Petrovičová (Kapustová), 28. Matějová - 25. Binningová (Websterová), 26. Websterová (MacLeanová), 39. Stachiwová, 43. Websterová (Shirriffová), 44. Bérubéová (Spoonerová)
Střely: 20:22 (11:6, 5:8, 8:4). Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Koskuba, Kirschner. Diváků: 250.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Kanaďanky od první minut zápasu potvrzovaly roli favorita. Obrovskou příležitost si hokejbalistky javorových listů vypracovaly hned po třiceti sekundách hry, proti střele Talarové se ovšem vyznamenala gólmanka Slovenska Tomčíková. Ta svůj celek držela i v dalších minutách a hlavně díky ní držely Slovenky stále nerozhodný výsledek 0:0. První gól utkání trochu překvapivě daly právě svěřenkyně kouče Kolibika. Jeden z mála protiútoků zakončila přesnou střelou v 7. minutě téměř od červené čáry Lucia Petrovičová – 1:0. Velkou šanci na vyrovnaní měla na první části v přesilovce Kanaďanka Milaniová. Překonala již sice Tomčíkovou, ale tu zastoupila dobře postavená pravá tyč.

Také na začátku prostřední části se hrál vynikající hokejbal na obou stranách hoden finálovému střetnutí. Kanaďanky se snažily srovnat na 1:1, ale Slovenky držela fantastická Tomčíková. Kanaďanky s rostoucím časem stále více faulovali. Domácí hráčky se ovšem v početní výhodě kýžené uklidňující druhé branky stále ne a ne dočkat. A málem se jim to hrubě vymstilo. Ve 22. minutě se totiž do samostatného úniku dostala Bérubéová, její blafák ovšem lapačkou výtečně zlikvidovala Tomčíková. O dvě minuty později se již Kanaďankám podařilo vyrovnat. Střelu Websterové dorazila do slovenské svatyně Michelle Binningová. Obrat byl dokonán o dvě minuty později po přesné střele Jacklyn Websterové. Javorové listy se však z náskoku neradovaly ani dvě minuty. Nahození Michaely Matějové téměř od červené čáry totiž k údivu všech skončilo v brance – 2:2. „Dnes jsme sehrály vynikající zápas. Po dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokejbal, ale v poslední části jsme již měly navrch a zaslouženě vyhrály,“ uvedla náhradní gólmanka Kanady Melanie Rees.

Nástup do poslední části byl již v režii hostujících hokejbalistek. Slovenkám po těžkém včerejším zápase začaly docházet síly a byly to právě soupeřky, které měly navrch. Tomčíková předváděla jeden lepší zákrok za druhým, ale ve 39. minutě již kapitulovala. Nahození Jessicy Stachiwové z rohu hřiště si totiž doposud hlavní hrdinka Slovenska srazila nešťastně za svá záda. V 42. minutě přidala pojistku javorovým listům Jacklyn Websterová, která z bezprostřední blízkosti zavěsila pod víko. O definitivní tečku za finálový duelem se postarala Carolina Bérubéová, která stvrdila výhru Kanady střelou do prázdné slovenské svatyně. „Kdybychom v poslední třetině neodešly fyzicky, tak by jsme podle mne dnes mohly uspět. Bohužel se tak nestalo, ale i tak si myslím, že druhé místo je pro nás skvělé umístění,“ našla hlavní příčinu porážky slovenská obránkyně Ivana Gajdošová.

Autor: Daniel Bartonec

Ohlasy

Jaroslav Kolibik (trenér Slovenska): Včera jsme sehrály těžký duel s Českem, který se projevil v poslední třetině. Odpadly jsme fyzicky a bylo po zápase. Přesto si myslím, že celkové druhé místo je pro nás úspěch.

Christine Pellerinová (trenérka Kanady): Prví dvě třetiny byly velmi vyrovnané. V té třetí jsme již alespoň podle mne dominovaly a dotáhly zápas do vítězného konce. Po celé mistrovství jsme podávaly fantastické výkony, tudíž si myslím, že jsme zlato nezískaly náhodou.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies