www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Archiv

archiv článkůarchiv aktualit
  

V kategorii 'Rozhovory' vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
21.7.2008Organizátoři věří, že přijdou tisíce fanouškůRedakceJosef Kadaně, předseda organizačního výboru MS 2009, se na akci těší. Jako správný šéf věří tomu, že se jeho týmu povede zorganizovat podnik, který po sportovní, společenské i ekonomické stránce obstojí na jedničku.
13.11.2008Rozhovor s Petrem SýkorouTomáš Lörincz"Je to fantastická hra, při které se člověk pobaví - ať už jí hraje nebo se na ní jenom dívá. Padá hodně gólů, k vidění jsou pěkné akce," říká k hokejbalu hokejista Petr Sýkora, plzeňský odchovanec.
25.11.2008S dosavadní fází příprav panuje spokojenostMarek ChlupatýJiž jen něco málo přes půl roku zbývá do začátku mistrovství světa v hokejbalu. Kolotoč příprav nabírá stále větší obrátky. „Zatím můžeme být spokojeni,“ říká předseda organizačního výboru Josef Kadaně. V obsáhlém rozhovoru pak popisuje přípravy podrobněji.
28.11.2008Chceme přilákat hokejbalisty i nejširší veřejnost, říká Josef KadaněMarek ChlupatýNejen o formách propagace mistrovství, rivalitě mezi hokejbalem a florbalem, hvězdách NHL a snaze přilákat na české zápasy tisíce fanoušků hovoří v rozhovoru pro web mistrovství předseda organizačního výboru Josef Kadaně.
1.2.2009Na idnes.cz odpovídal čtenářům trenér reprezentace Leoš RakMarek ChlupatýČtenáři zpravodajského serveru idnes.cz mohli 30. a 31. ledna pokládat otázky trenérovi české hokejbalové reprezentace Leoši Rakovi, který na ně pak v sobotu večer on-line odpověděl. Více než šedesát dotazů směřovalo hlavně k cílům českého výběru, jeho složení a výběru konkrétních hráčů.
Všechny odpovědi si můžete přečíst na idnes.cz
10.2.2009O řeckém hokejbalu se zástupcem HBHA Johnem KontitsisemMarek ChlupatýV sérii článků, které se na webu www.pilsen2009.com budou postupně objevovat, by mělo být představeno všech šestnáct zemí, které se zúčastní letošního světového šampionátu v Plzni. Terčem prvního rozhovoru se stal viceprezident řecké hokejbalové asociace John Kontitsis.
13.2.2009Marcela Mannová: Nejvyšší metou budou boje o zlato!David KalistaNa MS v hokejbalu se nepřipravují jen čeští muži, ale na svoji část turnaje se těší i zástupkyně něžnějšího pohlaví. Jednou z možných akvizic v obranných řadách národního týmu je kapitánka plzeňského hokejového Lasselsbergeru Marcela Mannová, dvojnásobná mistryně ČR v hokejbalu a držitelka bronzové medaile z německého Ratingenu. S jakými pocity se upíná k blížícímu se šampionátu, jaká bude příprava a jaké jsou cíle, čtěte v našem rozhovoru.
4.3.2009Karel Manhart: Určitě chceme obhájit medailiIva JanouškováDo zahájení červnového Mistrovství světa v Plzni zbývá zhruba 100 dní. Šampionát nebude záležitostí jen čistě pánskou, ale na své si přijdou i zástupkyně něžnějšího pohlaví. Paralelně s turnajem mužů bude v nejmodernější hokejbalové hale v Plzni na Košutce probíhat ženská část. Na téma formujícího se výběru ženské reprezentace, ale také všeobecně o ženském hokejbalu jsme si povídali s reprezentačním trenérem českých žen Karlem Manhartem.
8.3.2009Každým rokem je to vyrovnanější, říká Slovák Mojmír HojerDavid SchlegelGenerálním manažerem všech slovenských reprezentací je Mojmír Hojer. Dlouholetý hráč stál u zrodu slovenského hokejbalu a povídali jsme si s ním nejen o vyhlídkách tradičního medailisty ze světových šampionátů na mistrovství světa v Plzni, ale také o historii hokejbalu na Slovensku, velkolepých úspěších i problémech, které momentálně tento sport u našich východních sousedů sužují.
15.3.2009J. Harper: MS je pro Hong Kong dalším krokem vpředMarek ChlupatýTým Hong Kongu si letos připíše první účast na mistrovství světa. Od Johna Harpera, hráče a zástupce hongkongské hokejbalové asociace, jsme se dozvěděli o tom, jak se hokejbal hraje v pro Čecha exotických krajích a jaké jsou ambice nováčka světového šampionátu.
21.3.2009Rozhovor s Dominikem HaškemMarek Chlupatý„Na mistrovství světa v Plzni se přijedu podívat,” říká česká hokejová legenda Dominik Hašek. V exklusivním rozhovoru se dozvíte více o vztahu bývalého vynikajícího brankáře k hokejbalu. Není to totiž poprvé, co s ním spojuje své jméno.
25.3.2009Petr Novák: Mým přáním je finále s KanadouIva JanouškováDres Hradce Králové obléká už dvacet let, na svém kontě má zlato z juniorského mistrovství světa v Champery, stříbro z Ratingenu a také ocenění Hokejbalista roku 2007. O hokejbale nejen na mezinárodní úrovni jsme si povídali se šestadvacetiletým východočeským reprezentantem PETREM NOVÁKEM.
29.3.20091. MS: Bavič Salfický a Rusové v šestiMarek HubačFotbal má Paola Maldiniho. Lední hokej Chrise Cheliose. Cyklistika Lance Armstronga. Hokejbal se stále těší z umění a vitality Pavla Kormundy. Přímý aktér premiérového světového šampionátu v roce 1996 realizuje v hokejbalových arenách sportovní sen. S náběhem na čtyřicítku usiluje o reprezentační dres na domácí plzeňský šampionát.
15.4.20092. MS: Zlatá česká euforieMarek HubačČeská republika získala v Litoměřicích 1998 dosud jediný titul hokejbalových mistrů světa. Národní tým tehdy koučoval Leoš Rak. Po jedenácti letech se světový šampionát do České republiky vrací a na lavičce opět bude stát zlatý trenér. Paralela je nasnadě. Leoš Rak vzpomíná na nejúspěšnější litoměřický turnaj.
25.4.2009Finský hokejbal představuje Jaakko KarjalainenMarek ChlupatýFinský tým, který uvidíme na mistrovství světa v Plzni, v rozhovoru představil jeho generální manažer Jaakko Karjalainen. Mimo jiné přiblížil fungování hokejbalu v této severské zemi a zmínil se o velkých očekáváních před nadcházejícím šampionátem.
6.5.20095. MS: Výběr, který měl sílu hrát s Kanadou otevřenou partii Marek HubačČeská reprezentace vyšperkovaná borci z mistrovské Mladé Boleslavi šturmovala ve švýcarském Sierre za zlatými medailemi. Spanilou jízdu tvrdým pravým hákem ukončila ve finále Kanada. Česká republika se po dvou letech opět „vypořádávala“ se ziskem stříbrných medailí. „Generace hráčů, která hrála tou dobou v Boleslavi a na mistrovství světa, se už nikdy neobjeví. Jména jako Hart, Kejmar, Kormunda, Hejkal, Kvaizar, Hodovník, Poláček navždy zůstanou v hokejbalové historii hodně vysoko,“ říká účastník švýcarského šampionátu forvard Roman Ondráček.
12.5.2009Přeji si finále Česko - Slovensko, říká Tibor KapánekMarek ChlupatýTibor Kapánek by se na mistrovství světa mohl objevit v dresu slovenské reprezentace. Ale českým fanouškům je dobře znám, odehrál v naší nejvyšší soutěži tři sezóny. Další čtyři pak strávil ve Švýcarsku, takže je asi největším znalcem evropského hokejbalu. Dále v článku se dozvíte, koho v boji o zlaté medaile favorizuje a jak vidí šance českého i slovenského týmu.
18.5.2009Konkurence ještě vzroste, říká Slavomír ŠvancarMarek ChlupatýPrvní víkendové soustředění národního týmu před blížícím se světovým šampionátem se uskutečnilo 16. a 17. června v hokejbalové hale v Plzni. Úvodní kemp zhodnotil muž, který se představil ve vloženém přípravném duelu s celkem Dobřan na centru první formace, Slavomír Švancar.
23.5.20096. MS: Český krach, poprvé bez světové medaileMarek HubačBěhem pár měsíců zažil hokejbalové veselí i smutek. Ročník 2004/2005 se stal významným milníkem v kariéře forvarda Ondřeje Kejře. Se Škodou Plzeň přemohl ve finále české extraligy Sudoměřice 3:2 na zápasy a se spoluhráči se těšil ze zisku zlatých medailí. Jenže sezona pro hokejbalovou jednaosmdesátku nekončila. S národním týmem ho čekala účast na 6. mistrovství světa v Pittsburghu.
27.5.20097. MS: Český hokejbal má zpět svůj kreditMarek HubačSvatopluk Kvaizar. Kapitán. Na první letmý pohled nemají tato slova nic společného. V hokejbalovém světě ovšem vytváří téměř dokonalou symbiózu. Spoluhráči ho uznávají, soupeři respektují. Mušketýrské chování navíc převyšuje samotný herní um. Svatopluk Kvaizar je totiž především výborným hokejbalistou. Na mistrovství světa v Ratingenu dovedl český národní tým ke stříbrným medailím a direktoriátem turnaje byl zvolen do All Star týmu šampionátu.
Další stránky
123>>

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet